Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 59 veta u vranë në Irak gjatë 24 orëve të fundit, përfshi dhe një numër kryengritësish.
88 persona të tjerë u plagosën si pasojë e dhunës në vend. Njoftohet dhe për 4 ushtarë amerikanë të vrarë gjatë fundjavës. Forcat e sigurisë kanë ndaluar 150 kryengritës gjatë 24 orëve të fundit.
XS
SM
MD
LG