Ndërlidhjet

BAGDAD


25 persona janë vrarë në sulme të ndara gjatë ditës në Irak. Sulmet më të përgjakshme ndodhën në jug të Bagdadit dhe në Iskandarija. Në mesin e viktimave ka edhe gra e fëmijë. Burimet qeveritare njoftuan se gjatë muajit prill në Irak u vranë 1056 civilë, shifër kjo 20% më e ulët krahasuar me muajin mars.
XS
SM
MD
LG