Ndërlidhjet

PARIS


Lideri i të djathtës ekstreme Jean Marie Le Pen u bëri thirrje përkrahësve të tij që të abstenojnë në raundin e dytë të votimeve për president të ardhshëm të Francës, me 6 maj.
"Kërkoj që të luftoni me mua në zgjedhjet parlamentare në qershor, për të vërtetën, idealet tona dhe për dashurinë e atyre që na krijuan" tha Le Pen. Në raundin e parë ai u rendit i katërti.
Në rrethin e dytë kaluan Nicolas Sarkozy dhe Segolene Royal.
XS
SM
MD
LG