Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një zyrtar i lartë i partisë Khadima kërkoi nga kryeministri Ehud Olmert të japë dorëheqje lidhur me raportin kritik për menaxhimin e luftës në Liban. Avidgor Itzchaky, kryesues i bllokut parlamentar të partisë së kryeministrit, tha se Olmert duhet të marrë vendim për dorëheqje.
Ndërkohë, autoritetet thanë se një ligjvënës arab është dyshuar për spiunazh dhe tradhëti, sepse ka ndihmuar Hezbollahun gjatë luftës në Liban. Policia tha se ish ligjvënësi Azmi Bishara mund të arrestohet nëse kthehet në Izrael, dhe të dënohet me vdekje.
Bishara, i cili dha dorëheqje muajin e kaluar, i ka mohuar akuzat.
XS
SM
MD
LG