Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministreja e Jashtme e Izraelit Tzipi Livni deklaroi se i kishte thënë kryeministrit Ehud Olmert se ai duhet të japë dorëheqje.
Pas një takimi privat me kryeministrin, ajo tha se do të mbetet në qeveri dhe do të synojë postin udhëheqës të partisë Khadima të kryeministrit.
Livni është zyrtarja më e lartë që bëri thirrje për dorëheqjen e kryeministrit Olmert, pas kritikave të ashpra ndaj këtij të fundit për mënyrën e menaxhimit të luftës së Izraelit në Liban në vitin 2006.
XS
SM
MD
LG