Ndërlidhjet

SHARM EL SHEIKH


Sot në Sharm el-Sheikh të Egjiptit filloi Konferenca ndërkombëtare për Irakun. Diskutimet pritet të përqendrohen në mënyrën për ta ndalur dhunën sektare në Irak dhe në planin pesë vjeçar për ti ofruar Irakut ndihmë financiare dhe politike për arritjen e reformave. Mund të ndodhë që gjatë kësaj Konference të takohen sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice dhe ministri i jashtëm iranian, Manuchehr Mottaki.
XS
SM
MD
LG