Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica fajësoi sot presidentin Boris Tadiq për dështimin e bisedimeve për formimin e koalicionit qeverisës, që kanë zgjatur për më tepër se tre muaj. "Partia Demokratike e ka bërë të pamundur formimin e qeverisë dhe ka marrë përgjegjësi serioze", tha zoti Koshtunica. Burime politike në Beograd tërheqin vërejtjen se nëse nuk arrihet marrëveshja ndërmjet partive që konsiderohen demokratike, Vojisllav Koshtunica mund të bashkohet me ultranacionalistët e Partisë Radikale, që ishte partia me më së shumti vota, ose me socialistët.
XS
SM
MD
LG