Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka paraparë rritje ekonomike dhe forcim të euros në të gjitha vendet e Unionit gjatë këtij viti dhe vitit të ardhshëm.
Niveli i papunësisë në vendet anëtare është më i ulëti në 15 vitet e fundit thuhet në një raport të publikuar sot nga Komisioni Evropian.
XS
SM
MD
LG