Ndërlidhjet

BEOGRAD


Seanca e sotme në parlamentin e Serbisë është shoqëruar me fyerje dhe akuza të ndërsjellta mes liberalëve dhe ultranacionalistëve rreth kandidaturës së Tomisllav Nikoliqit për kreun e parlamentit.
Shefi i diplomacisë evropiane Solana tha se po përpiqej të ndërmjetësonte përmes telefonit, por pa sukses.
Nëse partitë politike nuk do arrijnë krijimin e qeverisë deri në 14 maj atëherë do mbahen zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet në Serbi u mbajtën në janar.
XS
SM
MD
LG