Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jaap de Hoop Scheffer dhe presidenti i Pakistanit Pervez Musharaf u pajtuan për forcimin e masave të sigurisë përgjatë kufirit ndërmjet Pakistanit dhe Afganistanit, me qëllim të ndalimit të kalimit të kryengritësve talebanë. Ata u takuan sot në Islamabad.
Scheffer tha se vetëm aksionet ushtarake nuk do të zgjidhin problemet e kryengritjes në Afganistan, por nevoitet edhe rindërtimi dhe zhvillimi.
XS
SM
MD
LG