Ndërlidhjet

TEHERAN


Rreth 200 intelektualë dhe aktivistë politikë iranianë, kritikuan largimin refugjatëve afganë nga Irani. Përmes një deklarate, ata i bënë thirrje qeverisë që të ndalë kthimin e detyruar të refugjatëve.
Qeveria e Afganistanit ka kërkuar të njëjtën gjë, duke thënë se nuk ka kushte për riatdhesimin e tyre.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG