Ndërlidhjet

NJU XHERSI


Autoritetet federale thanë se gjashtë myslimanët, ndër ta edhe katër shqiptarë, të dyshuar për komplot për ti masakruar ushtarët amerikanë në bazën ushtarake në Fort Dix, ishin pothuajse para aktit për ta kryer këtë sulm. "Mendoj se ata ishin në shkallën e fundit të planifikimit", tha mbrëmë vonë, prokurori i Shteteve të Bashkuara, Christopher Christie. Sipas tij "ata ishin stërvitur, kishin pasur harta dhe mendoj se ishin shumë afër" për të ndërmarrë sulmin.
XS
SM
MD
LG