Ndërlidhjet

TIRANË


Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot një deklaratë në mbështetje të planit të kryenegociatorit Martti Ahtisaari për statusin e Kosovës.
"Kuvendi i Shqipërisë shpreson dhe beson në vendimmarrjen konsensuale dhe miratimin e shpejtë të një rezolute nga Këshilli i Sigurimit mbi bazën e propozimeve të përfshira në paketën e Ahtisarit, si zgjidhje që garanton siguri e stabilitet në Kosovë e rajon", thuhet përveç tjerash në deklaratën e Kuvendit.
XS
SM
MD
LG