Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatorja amerikane Hillary Clinton dhe njëherësh kandidate presidenciale, ka kërkuar nga Irani të lirojë akademiken amerikano iraniane Haleh Esfandiari. Klinton ka kërkuar t'i lejohet lëvizja e lirë edhe korrespondentes së Radios Evropa e Lirë, Parnaz Azima.
XS
SM
MD
LG