Ndërlidhjet

PODGORICË


Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Nicholas Burns ka kërkuar nga Kuvendi i Malit të Zi të ratifikojë marrëveshjen për mos dorëzimin e shtetasve amerikanë në Gjykatën Ndërkombëtare.
Shtetet e Bashkuara "shpresojnë" që parlamenti do miratojë marrëveshjen tashmë të pranuar nga qeveria malazeze, i tha Burns gazetës malazeze Republika.
Nga vendet e rajonit, marrëveshje të ngjashme më herët kanë nënshkruar Shqipëria, Maqedonia dhe Bosnjë-Herecegovina.
XS
SM
MD
LG