Ndërlidhjet

TABUK/ARABIA SAUDITE


Nënpresidenti amerikan Dick Cheney mbërriti sot në Arabinë Saudite ku me autoritetet do të diskutojë mbi gjendjen në Irak. Cheney, i cili në qytetin verior Tabuk erdhi nga Abu Dabi, do të bisedojë me Mbretin Abdullah.
Më herët, Cheney tha se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre janë të gatshëm ta parandalojnë Iranin që të zhvillojë armë bërthamore dhe të dominojë në rajon.
XS
SM
MD
LG