Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut njoftoi se nga shpërthimi i një makine – bombë janë vrarë 30 vetë dhe jnaë plagosur shumë të tjerë. Shpërthimi ndodhi sot në Makmor në rajonin kurdë. Ndërsa, nga një sulm i këtillë në Bagdad janë vrarë së paku 17 vetë.
XS
SM
MD
LG