Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat e Shteteve të Bashkuara e kanë filluar operacionin e kërkimit për tre ushtarë të koalicionit, që janë zhdukur pas një aksioni të kryengritësve në Irak. Përgjegjësinë për zënien e këtyre ushtarëve e mori sot nëpërmjet të internetit, një grupi që i takon al-Kaidës. Zyrtarë ushtarakë amerikanë kanë thënë se nga ky aksion, që ndodhi dje afër qytetit Mahmudia, në jug të Bagdadit, janë vrarë katër ushtarë amerikanë dhe një përkthyes irakianë.
XS
SM
MD
LG