Ndërlidhjet

KARACI


Greva e organizuar nga opozita pakistaneze në Karaci dhe qytetet kryesore ka paralizuar Pakistanin. Dhuna ka vazhduar kur një person i armatosur vrau një punonjës gjykate, në valën e dhunës si pasojë e shkarkimit të kreut të drejtësië pakistaneze nga presidenti Musharaf.
XS
SM
MD
LG