Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një i dyshuar për terrorizëm ka mohuar çfarëdo lidhjeje me Al Kaidën dhe tha se ka qenë i torturuar nga autoritetet e Shteteve të Bashkuara. I dyshuari, Majid Khan i bëri akuzat në një deklaratë të shkruar të publikuar sot nga pentagoni. Ai tha se CIA dhe Departamenti i Mbrojtjes e kanë torturuar pasi e kanë zënë në Pakistan dhe pasi e kanë transferuar në burgun e Guantanamos.
XS
SM
MD
LG