Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjashtë persona janë plagosur nga 9 predha që kanë rënë në Zonën e Gjelbërt të Bagdadit. Kryengritësit kanë shkrepur mortaja dhe raketa në zonën ku ndodhen parlamenti, disa ministri dhe ambasada amerikane.
Ndërkohë u njoftua se të paktën 32 veta e kanë humbur jetën dje nga shpërthimi i një automjeti bombë në afërsi të një tregu në një vendbanim shiit në verilindje të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG