Ndërlidhjet

KABUL/ISLAMABAD


Raportohet se sot në mëngjes, trupat e Pakistanit dhe të Afganistanit kanë shkëmbyer të shtëna përgjatë kufirit të tyre kontestues. Ushtria pakistaneze ka njoftuar se incidenti ndodhi në hapësirën Gavi në rajonin Kurram të Pakistanit. Nga përleshjet ndërmjet trupave afgane dhe pakistaneze në këtë hapësirë më 14 të këtij muaji, u vranë së paku 13 pjesëtarë të njësive kufitare të Afganistanit dhe civilë. Dje qindra persona protestuan para mabasadës pakistaneze në Kabul.
XS
SM
MD
LG