Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministri i jashtëm i Irakut, Manucher Mottaki tha sot se zyratrët iranianë dhe ata të Shteteve të Bashkuara do të takohen më 28 maj për të diskutuar për sigurinë në Irak. Ai, në një kofnrencë për shtyp në Islamabad, tha se "negociatat do të kufizohen në Irak dhe do të fillojnë me praninë e zyrtarëve të Irakut". Sipas tij, përfaqësimi në bisedime do të jetë në nivel të ambasadorëve. Shtetet e Bashkuara ende nuk kanë bërë komente.
XS
SM
MD
LG