Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq përsëriti se çfarëdo lloj pavarësie e Kosovës është e papranueshme për Serbinë dhe se ajo do të shkaktonte destabilizim jo vetëm të Serbisë por edhe të rajonit.
"Kosova është edhe çështje e sigurisë evropiane" tha Tadiq, pas takimit në Beograd me Ministrin e Jashtëm të Portugalisë Luiss Amado.
Portugalia me 1 korrik merrë presidencën e radhës të BE-së. Amado tha se Portugalia do t'i kushtojë vëmendje të madhe afrimit të Serbisë me BE-në.
XS
SM
MD
LG