Ndërlidhjet

BEOGRAD


Të akuzuarit e Tribunalit të Hagës Ratko Mlladiq dhe Radovan Karaxhiq fshihen në Beograd dhe autoritetet e Serbisë duhet t'i gjejnë ata, citohet të ketë thënë zëdhënësja e Gjykatës Olga Kavran, për mediat serbe.
Të dy akuzohen për gjenocid gjatë luftës në Bosnje.
Bashkimi Evropian ka ngrirë bisedimet për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Serbinë, vitin e kaluar dhe ka kërkuar që qeveria e Serbisë të bëjë përparime konkrete në kapjen e tyre.
XS
SM
MD
LG