Ndërlidhjet

KABUL


Policia tha se të paktën dhjetë persona u vranë dhe 40 të tjerë u plagosën nga një sulm vetëvrasës në një treg në Afganistanin lindor. Sipas zyrtarëve, sulmuesi duket se ishte nga Pakistani, ose Çeçenia. Tre ushtarë gjermanë dhe disa civilë afganë janë vrarë dje në qytetin Kunduz.
XS
SM
MD
LG