Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka njoftuar sot se dje janë vrarë 6 pjesëtarë të saj dhe një përkthyes nga një sulm me bombë në perëndim të Bagdadit. Ushtarët ishin pjesë e njësisë që po zbulonte bunkerë të armatimit.
Në Irak sot janë vrarë edhe dy ushtarë të Koresë Juroge. Sipas policisë, njëri ushtar ishte vrarë në qytetin Ramadi, ndërsa tjetri ishte gjetur i vdekur në një bazë ushtarake në Irakun verior.
XS
SM
MD
LG