Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në takimin e sontëm, presidenti amerikan, George Bush dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer do të bisedojnë për zhvillimet në Afganistan, për Kosovën, pastaj për zgjerimin e aleancës dhe planet amerikane për ndërtimin e sistemit mbrojtës raketor në Evropë. Agjencitë e lajmeve raportojnë se takimi mbahet në Kraford të Teksasit.
XS
SM
MD
LG