Ndërlidhjet

CRAUFORD/TEKSAS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jaap De Hoop Scheffer diskutuan sot mbi rolin e aleancës në Kosovë, dhunën në rritje në Afganistan, dhe sistemin mbrojtës raketor amerikan në Evropë.
Presidenti Bush tha se kërkon nga aleanca që ta ndajë më shumë rrezikun në luftën kundër militantëve në Afganistan.
XS
SM
MD
LG