Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 6 veta e humbën jetën dhe 22 u plagosën nga shpërthimi i një automjeti në një treg në pjesën jugperëndimore të Bagdadit. Shpërthimi ndodhi në një lagje të banuar me shiitë.
Më herët, një person i armatosur vrau dy policë dhe plagosi një tjetër në një lagje të afërt.
XS
SM
MD
LG