Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryesuesi i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë i Dhomës së Përfaqësuesve i përshkroi përpjekjet për rindërtimin e Irakut si " të zhytura në baltën e pazotësisë". Demokrati Tom Lantosh tha në panelin e Dhomës së Përfaqësuesve se kontraktorët amerikanë nuk i japin llogari askujt dhe se kanë mbushur xhepat me dollarët e taksapaguesve amerikanë.
Qeveria e Shteteve të Bashkuara ka dhënë më shumë se 35 miliardë dollarë asistencë për rindërtimin e Irakut që nga përmbysja e Saddam Husseinit.
XS
SM
MD
LG