Ndërlidhjet

BEOGRAD


Këshilli i Evropës sërish inkurajoi Serbinë që të ekstradojë të dyshuarit kryesor në Tribunalin e Hagës. Ren Van den Linden, president i Këshillit tha se dorëzimi i Radovan Karaxhiqit dhe Ratko Mlladiqit është "mënyra më e mirë që Serbia të tregojë përkushtimin e saj në përmbushjen e obligimeve ndërkombëtare".
XS
SM
MD
LG