Ndërlidhjet

BAGDAD


25 persona u vranë dhe 30 të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një veture bombë, që në shënjestër kishte grupin e njerëzve të cilët merrnin pjesë në një ceremoni varrimi, në Falluxha.
Nga zhvillimet tjera në Irak: ushtria amerikane njoftoi se dy ushtarë të saj janë vrarë dje në krahinën Anbar. Ndërkaq, trupi i pajetë, i gjetur në lumin Eufrat, u konfirmua se është i njërit prej tre ushtarëve amerikanë të humbur që me 12 maj.
Po sot, në Irakun verior janë vrarë gjashtë policë.
XS
SM
MD
LG