Ndërlidhjet

ROMË


Italia theksoi mbështetjen për pavarësinë e Kosovës.
"Ne mbështesim nevojën për njohjen e pavarësisë së Kosovës, një zgjidhje e cila për Serbinë mund të jetë e vështirë, por e cila aktualisht paraqet linjën përfundimtare në procesin historik që tashmë ka marrë fund" tha Ministri i Jashtëm Massimo D'Alema, njoftuan agjencitë e lajmeve.
Sipas agjencive, ai u ka thënë biznesmenëve shqiptarë në një konferencë për investime në Bari se "një vend i fortë dhe vital si Serbia duhet të drejtohet kah e ardhmja, pa mbetur e lidhur për idetë e të kaluarës".
XS
SM
MD
LG