Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore tha se Irani me siguri është ndërmjet tre dhe tetë vite larg prodhimit të armëve atomike. Shefi i Agjencisë Mohamed El Baradei i bëri thirrje Iranit që të "dëgjoj bashkësinë ndërkombëtare".
"Irani duhet të dëgjoj bashkësinë ndërkombëtare. Duhet të pezullojë aktivitetet për pasurimin e uraniumit si mjet i ndërtimit të besimit" tha El Baradei.
Ndërkohë, presidenti i Iranit Mahmoud Ahmadinejad tha se Teherani nuk do të ndalë "për asnjë moment" programin bërthamor.
XS
SM
MD
LG