Ndërlidhjet

BEJRUT


Kryemininistri i Libanit Fuad Siniora u zotua se qeveria e Libanit do të asgjësojë militantët islamikë që luftuan kundër ushtrisë në kampin e refugjatëve palestinezë. Këtë koment ai e bëri në fjalimin drejtuar kombit, pas disa ditësh të luftimeve të ashpëra ndërmjet ushtrisë dhe grupit Fatah al Islam, i lidhur me Al Kaidën, i cili kishte hyrë në kampin e refugjatëve në Bahr al Bared.
XS
SM
MD
LG