Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i zyrës së Britanisë së Madhe në Kosovë David Blant tha sot se plani i kryenegociatorit Martti Ahtisaari "nuk ka alternativë". Në një tribunë në Çagllavicë, ai tha se "nuk ka ardhmëri të Kosovës pa rezolutë të re të Këshillit të Sigurimit" dhe se pret që Rusia nuk do të përdorë veton.
"Nëse fatkeqësisht nuk do të miratohet rezoluta për statusin final të Kosovës, kjo do të na sjell në një terren krejtë tjetër" tha Blant.
XS
SM
MD
LG