Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati i Shteteve të Bashkuara miratoi 100 miliardë dollarë fonde shtesë për luftërat në Irak dhe në Afganistan, pa caktuar afat për tërheqjen e trupave. Presidenti George Bush pritet ta nënshkruajë këtë ligj. Por, ligji është kundërshtuar nga kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, demokratja Nancy Pelosi.
"Kemi humbur mijëra amerikanë. Numri është vështirë të caktohet por të gjithë pajtohen se rreth 100 mijë irakianë kanë vdekur. Mendojmë se duhet një drejtim i ri dhe duhet të flasim për një vizion tjetër për stabilitet në Lindjen e Mesme" tha Pelosi.
XS
SM
MD
LG