Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 13 njerëz u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në veri të Afganistanit, kur policia hapi zjarr për të shpërndarë protestën kundër guvernatorit Joma Khan Hamdard, të krahinës Jowzjan.
Më shumë se 1.000 njerëz protestonin duke kërkuar largimin e guvernatorit. Raportohet se protestuesit ishin mbështetës të gjeneralit uzbek Abdul Rashid Dostum, një komandant lufte në Afganistanin verior.
XS
SM
MD
LG