Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sot është Dita Përkujtimore në Shtetet e Bashkuara, me ç'rast përkujtohen të rënët në luftë. Presidenti George Bush pritet të vendosë kurora në varrezat kombëtare Arlington pranë Uashingtonit.
Të shtunën, Bush tha se në këtë ditë, amerikanët i "ripërkushtojnë veten kauzës së lirisë", dhe shtoi se Uashingtoni është i përcaktuar që t'u ndihmojë afganëve dhe irakianëve "ta sigurojnë lirinë e tyre".
XS
SM
MD
LG