Ndërlidhjet

PEKIN


Një grua kineze, e cila më shumë 60 vjet vuante nga kokëdhembja, më në fund e gjeti shkakun. Ishte një plumb në trurin e saj.
Agjencia Xinhua tha se Jin Guangying është qëlluar 64 vjet më parë gjatë invazionit të japonezëve, por ka menduar se plumbi i ka dalë nga koka.
Mirëpo pas ekzaminimit me rreze X, mjekët zbuluan se plumbi ende ishte aty dhe ia nxorrën.
Shpenzimet e mjekimit janë mbuluar me plumbin, i cili është konsideruar si "pjesë e trashëgimisë".
XS
SM
MD
LG