Ndërlidhjet

RAMALLAH


Forcat izraelite arrestuan sot ligjvënësin palestinez Jamal Tiraëi nga fraksioni Fatah i presidentit të Autoritetit Palestinez Mahmud Abbas. Zëdhënësi i parlamentit është në mesin e katër të arrestuarve të Fatahut dhe kërkohej nga Izraeli për aktivitete të dyshuara militante prej vitit 2000. Ndërkohë, ushtria izraelite tha se ka vrarë dy militantë të Hamasit në një përleshje të armatosur në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG