Ndërlidhjet

HAMBURG


Policia gjermane arrestoi 24 veta pas demonstratave që shpërthyen mbrëmë në Hamburg, para takimit të ministrave të Bashkimit Evropian dhe Azisë.
Policia përdori vrushkuj uji dhe shufra gome për të shpërndarë protestuesit. Më herët rreth 4.000 antiglobalistë protestuan në Hamburg, por demonstrata kryesisht ishte cilësua paqësore.
XS
SM
MD
LG