Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm Sergei Lavrov ka thënë sot se Rusia i sheh bisedimet ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës si zgjidhjen e vetme për të ardhmen e Kosovës. "Fati i Kosovës, fati i Serbisë në përgjithësi do të duhej të vendoseshin nëpërmjet të bisedimeve të drejtëpërdrejta e jo në Nju Jork, Potsdam ose në ndonjë format tjetër", transmeton agjencia Reuters fjalët e zotit Lavrov në Potsdam të Gjermanisë.
XS
SM
MD
LG