Ndërlidhjet

NJU JORK


Grupet akademike dhe të të drejtave të njeriut po kërkojnë lirimin e menjëhershëm të dy iraniano-amerikanëve që mbahen në Teheran nën akuzat për spiunazh.
Grupet në fjalë, në mesin e të cilave dhe Human Rights Ëatch, Federata e të drejtave të Njeriut dhe Reporterët pa Kufij akuzojnë Teheranin se po përpiqet të përhap frikë në mesin e gazetarëve, shkrimtarëve dhe aktivistëve.
XS
SM
MD
LG