Ndërlidhjet

MADRID


Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana dhe ndërmjetësuesi iranian për programet bërthamore, Ali Larixhani po zhvillojnë bisedime në Madrid.
Para takimit Sekretarja amerikane e Shtetit, Rajs dhe Solana kërkuan nga Irani të pezullojë pasurimin e uraniumit.
Irani nuk e ka pranuar një gjë të tillë.
XS
SM
MD
LG