Ndërlidhjet

QYTETI GAZËS


Një video në të cilën shfaqet gazetari i rrëmbyer i BBC-së Alen Xhonson është publikuar në një faqe interneti. Para së gjithash rrëmbyesit më kanë trajtuar shumë mirë. Më kanë ushqyer dhe nuk kanë ushtruar dhunë ndaj meje. në përgjithësi gëzoj shëndet të mirë" thotë në videon në fjalë gazetari britanik. Ai ka kritikuar dhe përfshirjen ushtarake të britanisë dhe SHBA në Irak dhe Afganistan. Videoja është lëshuar nga grupi Ushtria e Islamit.
XS
SM
MD
LG