Ndërlidhjet

BEJRUT


Kanë vazhduar sot luftimet intensive mes ushtrisë libaneze dhe militantëve islamikë në një kamp refugjatësh palestinezë në veri të Libanit.
Mbi 90 njerëz janë vrarë që nga fillimi i luftimve dy javë më parë. Kryeministri i Libanit Fuad Siniora tha se islamistët po pengojnë civilët e mbetur në kamp që të largohen.
XS
SM
MD
LG