Ndërlidhjet

PEKIN


Së paku dy persona janë vrarë dhe një numër të tjerësh janë plagosur si pasojë e tërmetit që goditi jugperëndimin e Kinës.
Shumë shtëpi janë rrënuar derisa ekipet e shpëtimit kanë ngritur tenda për strehim dhe për përmbushjen e nevojave humanitare.
XS
SM
MD
LG