Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mahmud Ahmadinejad tha se Izraeli së shpejti do të "kollapsojë". Në një fjalim para disa vizitorëve të huaj në Teheran, Ahmadinejad tha se Izraelit po i kalon koha, dhe se do të detyrohet t'u kthejë pushtetin palestinezëve dhe libanezëve.
Kjo është vërejtja më e fundit e presidentit iranian për Izraelin, i cili më herët ka bërë thirrje për çrrënjosjen e shtetit izraelit.
XS
SM
MD
LG